Konuk Defteri Mesajları (Eski siteden)

Konuk Defteri Mesajları (Eski siteden)

83 İsim :Makedonyalı Şair

Ülke : Makedonya Şehir :  Doyran

Mesaj : Selam değerli şirince yönetimi ve değerli şirince üyeleri.
Böylesine güzel ve böylesine özgürce bir yerde birlikte olmaktan çok mutluyum.
Her şeyiyle kültür sanat ve edebiyatın bir arada olduğu güzel bir sitede olmaktan mutlu ve gururluyum.
Herkese özgürce bir yaşam dileğiyle mutlu yarınlar diliyorum sevgi ve saygılarımla..

Tarih : 29 Temmuz 2012, Pazar 15:39

---------------------------------------------------

82 İsim :Gurbuz Sanatci

Ülke : Birlesik Krallik Şehir :  Southend On Sea

Mesaj : Merhaba,

Ilk mesajimi 18 Nisan 2003, Cuma 07:19 da birakmisim. Aradan 7 yildan fazla zaman gecmis. Bizler olgunlasirken (yani yaslanirken), site gelismis, guzellesmis.
Sevgili site yoneticimizi tekrar tebrik ediyorum, uzun soluklu basarisindan dolayi.
Sevgilerimle.

Tarih :19 Kasım 2010, Cuma 18:35

---------------------------------------------------

81 İsim :guleycan  

Ülke : hollanda

Mesaj : cok uzun zaman oldu siteye girmeyeli..acaip hos olmus,cok zevkli siteyi gezmek ..profesyonelce olmus...kutlarim..fakat sitede kimseye rastliyamadim,neden ki??Herkes calisyor mu?

sevgiler

Tarih :02 Eylül 2010, Perşembe 16:02

---------------------------------------------------

80 İsim :vadullah

Ülke : Türkiye Şehir :  İzmir

Mesaj : Şirince oldukça şirin, oldukça olgun ve dolu dolu; hemen hemen her şey var. İnsanlar için de iletişim olanağı da sağlanmış. Emeği geçen herkesi kutluyorum, sıcak sevgi ve selamlarla başarılar diliyorum.

Tarih :03 Haziran 2010, Perşembe 13:59

---------------------------------------------------

79 İsim :Atiye Danış  

Ülke : lübnan Şehir :  beyrut

Mesaj : Siteye her gelişimde bir şeyleri bulamıyoru-bu gün de kendi yazdığım şiirleri toplu olarak aradım ama bulamadım
-şiirlerimin istatistiğini ve nereden eksikleri giderebileceğimi bütün bunları bulamadım.
-lütfen yardım edermisiniz.
-Hala hiç bir eserime bu sitede rastlayamadım

Tarih :12 Ağustos 2009, Çarşamba 12:10

Cevap :
Sayın Atiye Danış,

Hemen bu yazıların sol tarafında Ana Menü bloğuna bakınız. Şiirler Ana Sayfa'da adınızı yazarak "şair ara"dan aratınız. Yayınlanmış şiirlerinizi göreceksiniz.

Selamlar.

---------------------------------------------------

78 İsim :Sedef

Mesaj : Eleştiri-Paylaşım.

Merhaba Site takipçisi Dostlar ;

Sitemiz KOMÜNİST GÜNDEM güncelleşmiştir, yeni yazılarımız yorumlarımız eklenmiş durumda. Sitemizi ziyeret edip Eleştiri yada öenrilernizi var ise bizi ve mücadeleyi ileriye taşıma adına bunu yaparsanız memnun oluruz. Bizler her hangi bir yapı , dergi yada kurum ile yarış içinde olan bireyler değiliz. Bizler Devrim ve Komünizm mücadelesini ileriye taşıma adına Devrim adına yapılan güzel ve anlamlı şeylerin yanında olan kişileriz.
Yaşasın Devrim ve Komünizm Mücadelemiz!

Tarih :14 Aralık 2008, Pazar 13:03

---------------------------------------------------

77 İsim :AWE  

Mesaj : Değerli okurlar,Ekim Devriminin 91.Yıl dönümü dolayısıyla,farklı duygu ve düşüncede olan,Ekim devrimine farklı perspektiflerle yaklaşan devrimin dostlarını yan yana getirip, sizlere bir sentez yapmanız için fırsat sağlayacağına inandığım çalışma ve söyleşilerimi sürdürüyorum.Halim Kar ( Oturan Adam) , Temel Demirer, Sibel Özbudun ve İbrahim Çenet ile yaptığım söyleşileri kalıcı olması anlamında kitaplaştırmayı düşünüyorum.

Tarih :25 Kasım 2008, Salı 19:29

---------------------------------------------------

76 İsim :Hejar   
Mesaj : EROL ZAVAR'A ÖZGÜRLÜK / K Doğan


Sincan FTipi cezaevinde Tecrit koşullarında tutulan EROL ZAVAR Ölümle yaşam arasında mücadele veriyor. Zonguldak'ta 1967'de dünyaya gelen Erol Zavar evli ve iki çocuk babasıdır.Pek çok rahatsızlığı olan Erol Zavar ilk kez 1999 yılında mesane kanseri tanısı konur ve ameliyat olmuştur.

Doktorlar sitresli ortamlardan kaçınmasını ve aynı zamnda üç ayda bir siskopasi yaptırmasını önemle söylemiştir. F Tipi Hücre koşullarında bir sürü sağlık sorunları yaşamasına rağmen hala daha o şartlar altında yaşamaya maruz bırakılıyor, Doktorların sürekli gözlem altında tutularak tedavisinin sürdürülmesi gerektiğini söylemelerine rağmen onlar hala daha o kuşullarda tutuyorlar.Sistemin ne kadar aciz kaldığını Ciddi sağlik sorunları yaşayan bir Devrimciden bile çekindiğinide görüyoruz , halbuki devrimciler bu şekilde teslim alınamıyacağını her seferinde gösderiyorlar..

Erol Zavar cezaevinde o şartlar altında bile Devrimci Direngenliğini sergiliyerek o koşullarda bile kitap yazabilmiştir, Bizleri Devrimcileri bu şekilde teslim alamassınız...

EROL ZAVAR'A ÖZGÜRLÜK

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA

NOT : Herkesi Erol Zavar'a Özgürlük imza kampanyasına destek olmaya çağırıyorum.!

Kemal Doğan

Tarih :29 Ekim 2008, Çarşamba 20:47

---------------------------------------------------

75 İsim :salihrocker      salihrocker@hotmail.com  http://www.ozgurokul.org

Mesaj : merhaba yöneticiler,

geçekten güzel içerikli bir site oluşturmuşsunuz, insanları ürkütmeden gerçekleri göstermek işte böyle yapılmalı, devrimci çalışmalarda başarılar...

Tarih :05 Temmuz 2008, Cumartesi 16:23

---------------------------------------------------

74 İsim :daglardaglar    

Ülke : turkiye
Mesaj : merhaba arkadaşlar ana sayfada yarışmadan bahsediliyor ancak başvu yapılamıyor böyle bir yarışma var mı varsa nasıl başvurabiliriz

Tarih :31 Mayıs 2008, Cumartesi 22:48

Cevap :
Merhaba,

Anasayfada bahsedilen linke tıklayınız. İlgili sayfaya gidemezseniz, başka bir birlgisayardan deneyiniz.

---------------------------------------------------

73 İsim :serife      serife-66@hotmail.de  http://sirince paylasim

Ülke : berlin

Mesaj : tüm dünya halklarina selam olsun zafer mutlaka sosyalizmin olacak.fasizimin ömrü her zaman kisadir unutulmasin.yasasin halklarin kardesligi.ölüm orucunda can veren yoldaslarimi saygiyla aniyorum onlar ölüme gülerek gitiler ama inanclarindan taviz vermediler.biz onlarin yoldaslariyiz umutsuzluga bizde yer yok.yasasin devrim.bu siteye emek verenlere tesekkürler emeginize saglik dostlar

Tarih :21 Mart 2008, Cuma 02:24

---------------------------------------------------

72 İsim :U Diren      http://umutdiren-umut.blogspot.com/

Ülke : tr Şehir :  ist

Mesaj : 30 Mart 1972 Kızıldere...
Devrim ve sosyalizm mücadelesinin yiğit önderleri Mahir Çayan, Sabahattin KURT, Nihat YILMAZ, Saffet ALP, Sinan Kazım ÖZÜDOĞRU, Ertan SARUHAN, Hüdai ARIKAN, Ahmet ATASOY, Ömer AYNA, Cihan ALPTEKİN’in, Kızıldere’de katledildiler.

"On"lar Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idamını engellmek için yola koyulan devrimci Yoldaşlarımızdı.Devrimci dayanışmanın adı oldu Kızıldere..Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Kızıldere köyünde kontrgerilla tarafından kuşatıldılar.

On'lar Devrimci değerler gereği devrimci dayanışma ruhuyla, teslim olmaktansa savaşarak ölmeyi tercih ettiler.‘Teslim Ol’ çağrısına tek cevapları ‘Biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik.’ olmuştu. Ve son mermilerine kadar direndiler, savaşarak öldüler… Devrim şehitlerini onurlu mücadeleleriyle kucakladı Kızıldere.

Kızıldere Şehitleri Ölümsüzdür.

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm.

U Diren

Tarih :16 Şubat 2008, Cumartesi 18:37

---------------------------------------------------

71 İsim :zebani    

Ülke : Tc Şehir :  istanbul

Mesaj : selam olsun ey halkim ugurlar olsun.. Devrimci Yol her zaman var ve her zaman her yerde var olcak

Tarih :01 Şubat 2008, Cuma 19:17

---------------------------------------------------

70 İsim :U Diren      u.diren@hotmail.com  http://umutdiren.blogspot.com

Ülke : İstanbul

Mesaj : O CEKET DEĞİL KAFA TUTTU ( U Diren )
Ahmet Kaya Malatya'da beş çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak 1957 yılında yaşama gözlerini açtı.Dünyaya geldiği andan itibaren yüz yıllık bir yalnızlığa yelken açtı. Yanımızdaykende bizden uzaktaykende başı dikti ; onun içindirki bu meleketin ,devrimcileri, demokratları Ahmet Kayayı bir an bile olsa unutmadılar. O hayattayken çok güzel şarkılar söyledi.Şarkılarıyla umutsuzluğun nüksettiği zamanlarda bir kardelen çiçeğiydi adeta.

Devrimin , mücadelenin zor sokaklarından koparıldığı, korkunun ve iteatinkaranlık yıllarında, korkuya ve haksızlığa karşı, bir bayrak gibi dalıverdi hayatımıza.Bir biri ardına yasaklanan konserleri, bir türlü bastırılamayan kelimeleri ile her zaman yanımızdaydı.Bağlamanın bu ülkede Devrimle olan bağı, tarihin hiç bir döneminde koparılamadı.Çünkü o bağlamanın sesi , halkın umudu oluyordu.Nefret ettiği her şey nefret edilesi, sevdiği her şey sevilesiydi.Boğazlara düğümlenen acıyı, şarabın fena kırmızı olduğunu, devrimcinin sevgisinin...

Tarih :12 Ocak 2008, Cumartesi 12:59

---------------------------------------------------

69 İsim :Sibela24    

Ülke : Hollanda Şehir :  Beverwijk

Mesaj : Merhabalar,

Erdal Eren hakkinda yazilanlari okudum sitede.. ve gercekten tuylerim diken diken oldu.. helal olsun HELAL OLSUN... Adam gibi adam dedikleri erdal eren gibi bir cok guzel insanlari denilir iste... Acikca soylemek gerekirse bu yuzden ben bu siteye üye oldum.. Tesekkur ederim..
Devrimciler ölmezler..

Tarih :06 Ocak 2008, Pazar 00:25

---------------------------------------------------

68 İsim :A k t a ş

Ülke : Kocaeli

Mesaj : Merhaba

Sevgili arkadaşlarım 1 yılı aşkın zamandır siteyi günlük çok yoğun bir şekilde takip ediyorum.Genel olarak, bir çok kurumu ve yazıları buradan takip etmek güzel, Fakat bir çok genç arkadaşımız yada gençte olmayabilir, düşünmeden yazıyor yada yorum ekliyor.

Burada Devrimciler olarak kendi eksik ve hatalarımız tatişabileceğimiz yer değildir, herkes herkese ağıza alınmayacak şekilde yazılar yazıyor, bu düşüncelerini kurumuna gidip açıkça söylemelidir.Devrimci olan gerçeğin kendisidir diyoruz , fakat buna uygun hareket etmiyoruz.Düşman zaten açığımızı arıyor ve bizlerde bütün eksikliklerimizi burada birbirimize karşı açıkca yada küfür ederek, düşmanın ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz.Burası haber sitesidir,eleştiri tabiki olacak ama bununda bir uslubu vb olmalıdır.

Yıkıcı olmamalıdır, yapıcı olmalıdır , durmumuz belli kimsenin kimseyi kandırmaya hakkı yoktur,Devrimci kurumlar olarak zor ayakta kalıyoruz şu dönem , ama hala daha kariyerizmi bırakamıyoruz.Tüketim toplumu olduğumuz...

Tarih :11 Ağustos 2007, Cumartesi 12:42

---------------------------------------------------

67 İsim :medi    

Ülke : köln

Mesaj : Ne güzel!!!!  Cok sevindim dogrusu bu siteyi buldugum icin.

Tarih :10 Ağustos 2007, Cuma 20:10

---------------------------------------------------

66 İsim :volkan      

Ülke : türkiye Şehir :  izmir

Mesaj : mayıs haziran temmuz ölümde yok korkumuz ölüm orucunda düşenler onurumuz...

Tarih :10 Ağustos 2007, Cuma 19:53

---------------------------------------------------

65 İsim :Selman      

Ülke : ist

Mesaj : " Kimi vurdun gördünmü ?
nehirleri yüreğinde taşıyan
bu kavganın sevdalı neferini
bir inancın dikilmiş zaferini
ışıldayan emeğimi, alınterimi
VURDUN"

Tarih :09 Ağustos 2007, Perşembe 23:28

---------------------------------------------------

64 İsim :AyŞe     

Ülke : ankara

Mesaj : KEMAL YAZAR'A

SANA BAKINCA BEN
KOSTAKLANMIŞ BİR KOÇAK TÜRKÜ DÜŞÜNÜRSÜN
SANA BAKINCA DERİN
SANA BAKINCA KENDİ KENDİMİ YERİM

EY ZAMAN EY TARİH
NE İSTEDİN GÜLÜŞÜN USTASINDAN
UTANMADAN

EY GÖK KUBBE EY İRADE
EY TILSIMLAR EY SIRLAR
EY ŞEREFİN BAYRAKTARLARI
DÖKÜN BURCUNUZU
EN GÜZEL GÜLENİM KEMALİM GİTTİ

YERIN YER
YIRTIL GÖK KEMALİM DİYE
VE DEPREMLER
VE KASIRGALAR KÜKREYİN ŞİMDİ
KEMAL KEMAL DİYE.
07.08 2007

DOST SİNEMİL

Tarih :08 Ağustos 2007, Çarşamba 01:35

---------------------------------------------------

63 İsim :anka     

Mesaj : Büyük ustanın anısına:
Ben hem kendimden bahseden siirler yazmak istiyorum,
hem bir tek insana, hem milyonlara seslenen siirler.
Hem bir tek elmadan, hem supurulen topraktan, hem
zindandan donen insan ruhundan, hem kitlelerin
daha guzel gunler icin savasindan, hem bir tek
insanin sevda kederlerinden bahseden siirler yazmak
istiyorum, hem olum korkusundan, hem olumden korkmamaktan
bahseden siirler yazmak istiyorum.
Nazim Hikmet

Tarih :03 Haziran 2007, Pazar 00:42

---------------------------------------------------

62 İsim :yelliceli     

Ülke : bir baska ülke Şehir :  sivas

Mesaj : .... Madimak'a gelmeyen CHP lideri BAYKAL'a "alçak" diyeceksiniz, hem de adaylık için CHP den başvuru yapacaksınız. Onlardan utanmıyorsanız, kendinizden utanın! " ....
" .... Bu tercihinizle sizin artık ortaya çıkan ikiyüzlülüğünüzle, Türkiye’nin yüz akı devrimcileri olan DENİZLERİ, MAHİRLERİ, İBOLARI ve Alevi tarihinin yüz akı olan PIR SULTANI ve onun direnişini ağzına almanız onlara hakaret olacaktır. " ....

Çıkarları için yönetim kadrolarına gelen alevi yöneticilerin ırkçı-milliyetçi, emek ve emekçi düşmanı, demokrasi düşmanı CHP'den aday olmalarını kınıyorum.

Selamlar...

Tarih :29 Mayıs 2007, Salı 20:01

---------------------------------------------------

61 İsim :berzan04      http://

Ülke : istanbul
Mesaj : SLM YOLDAŞLAR 18 MAYISDA İBRAHİM KAYPAKKAYANIN ÖLDÜRÜLMESİNİ NEFRETLE KINIYORUM

Tarih :19 Mayıs 2007, Cumartesi 00:22

---------------------------------------------------

60 İsim :Şirince Paylaşım     

Mesaj : DİKKAT:!!!!!!! DEVRİMCİ HALKIN BİRLİĞİ adına buraya gelerek yazan arkadaşlara!!!!!!

Arkadaşlar burası Konuk Defteri. Sizin bu yazıları buraya kopyalamanızı doğru bulmuyoruz. Bu yazılarınızı sitemizin forum bölümünde okurlarla paylaşabilirsiniz.

Devam etmeniz halinde bu yazıları istemeyerek buradan sileceğimizi şimdiden belirtelim. Lütfen Konuk Defteri'ni amacı doğrultusunda kullanalım.

Selamlar...

Tarih :18 Mayıs 2007, Cuma 00:11

---------------------------------------------------

59 İsim :ali      http://www.halkinbirligi.net

Mesaj : Selam Olsun DEVRİMCİ HALKIN BİRLİĞİ çalışanlarına

Tarih :10 Mayıs 2007, Perşembe 18:45

---------------------------------------------------

58 İsim :Gençlik Yıldızı      http://www.halkinbirligi.net

Ülke : TR Şehir :  İST

Mesaj : DEVRİMCİ HAREKETE ZARAR VEREN GRUPÇU VE YASAKÇI ZİHNEYETİ YERE ÇALALIM!
Devrim ve sosyalizm mücadelesi, devrimci ve komünist değerleri ayakta tutmak, halkın davasına bağlı kalmak , her koşulda eğilip bükülmeden dimdik ayakta kalarak, devrim ve sosyalizm ideallerine ölümü hiçe sayarak bağlanmayı gerekli ve zorun kılar. Onun içindir ki, devrim ve sosyalizm davasına bağlı kalmak ve bunun gereklerini yerine getirmek, her alanda doğru ve samimi yönelimlerle donanıp düşmana karşı ortak vuruş içinde hareket etmekten geçiyor..

Tarih :30 Nisan 2007, Pazartesi 23:39

---------------------------------------------------

57 İsim :Dhb okuru      http://www.halkinbirligi.net

Ülke : TR Şehir :  BOLU

Mesaj : BOLU' DA KENDİNİ "SOL"CU HİSSEDENLER!!!

Küçük dünyalarına kapanmış ve sadece kendi çıkarları ile kişisel mutlulukların peşinden koşanların cesareti ve fedakarlığı kavramaları zordur. Onlar; kendini mücadeleye adayanlara bir hiç muamelesinde bulunurlar. Onlar lüks evlerde oturur, lüks arabaya biner, kitlelerin dayanışma ve mücadele isteklerini yok etmeye; onları etkisiz hale getirmeye çalışırlar.
Dilediği gibi gezip tozar, dilediği gibi yiyip içer, giyinir ve milyonlarca işçi ve emekçinin çektiği işsizliği ve açlığı düşünmez onlar. Çünkü onlar ne çalışmayı ne de alın terini bilirler.
Bir gün "sosyal demokrat diğer gün ise demokratik sosyalist olarak çıkarlar karşımıza. Lafa geldiği zaman devrimcilik konusunda mangalda kül bırakmayan bu kişiler; fedakarlığa ve cesarate geldiği zaman ne derecede cimri oldukalrını bilmeyenimiz yoktur.
Dost sohbetlerinde hedef konuları bellidir. Ne olduğu belirsiz bir davadan içeriye alınsalar da, karşısındakini mücadele uğruna ceza aldığına inandırmışlardır bir kere. V e bu kişiler yaşamları boyunca neler yaşamıştır neler....

Kentimiz Bolu' da da görmek mümkündür bu zat-ı muhteremleri. Bu kişiler bir avuç ta olsa zorluk çekmeyiz görmek için. Çünkü bu kişiler Bolu' da istenmedikleri kadar pek sevilmezler de... Tipik "Sosyal Demokratlar ve Sol"cular gibi sırtlarını çevirmişlerdir halka, kendi halkına.
Onların gündeminde açlık, işsizlik yoktur. onların gündeminde FİLİSTİN, IRAK, LÜBNAN yoktur. Bolu' da güç bela okumaya çalışan üniversite öğrencilerinin sorunları yoktur gündemlerinde. Kısacası onların gündeminde halkın ihtiyaçlarına yanıt verebilecek hiç bir önerileri dahi yoktur. Sözün özü; kendini demokrat olarak gören herkesin bu tür hastalıklardan uzak durması gerekir. Bu türden salgın hastalıklarla mücadele anlamında büyük görev düşüyor halkımıza. Benden uyarması.......

DHB Okuru

Tarih :27 Mart 2007, Salı 13:59

---------------------------------------------------

56 İsim : ALPNUR      

Ülke : istanbul

Mesaj : herkese merhaba,siteye yeni üye oldum.sanırım ben idoolojik biri değilim.dindarım.islamsa bir idooloji değildir.ama bütün insanları seviyorum.zalimler hariç.bu sitede bulunmamın sakıncası varmı.?

Tarih :09 Mart 2007, Cuma 21:41

Cevap :

Merhaba,

Sırasıyla yanıtlar:
Zalimler hariç bütün insanları sevmeniz ortak noktamızdır. Sitede bulunmanız bizi sevindirir, neden sakınca olsun ki?

Selamlar

---------------------------------------------------

55 İsim :DHB Okuru EKİN      http://www.halkinbirligi.net

Ülke : türkiye Şehir :  samsun

Mesaj : Kavganın yiğit savaşçısı KEMAL YAZAR yoldaşın katledilişinin 10. yılında önünde saygı ile eğiliyoruz. Hain bir pusuda 27 ağustos 1996 Disburg ‘da MLKP önderliğinin piyonlarınca katledildi önder yoldaşımız. O zindanda, mahkemede, işkencede direnişin adıydı. O faşizmi kendi ininde yenen düşmana korku salan bir Komünist di. Onu eleştiride cesur ve korkusuzluğa kendi gücüne güvene, davaya yüksek bağlılığı, şaşılacak düzeyde sabırı, ilkelere sıkıca bağlı kalarak en zor anlarda dahi yolunu şaşırmadan yürüyebilme başarısına iten şey mücadele ye yüksek bağlılığı ve Devrimin zaferine olan tam inancıydı. Kemal yoldaş mayıs 18 (M18) Askeri örgütün kurulması ve bu görevin başına kendisinin getirilmesini önermiştir. Tabanın ve kadroların zorlanması ve askeri alanda sorumluluk yoldaşların çabasıyla 1990 yılında M18 kurulmuş ve örgütün başındaydı Kemal yoldaş. Kısa zamanda M 18 bir çok eylem gerçekleştirmiş ve örgütün önünü açıcı olmustur. Kemal YAZAR yoldaş cesaretiyle kendine özgüveniyle ve düşmanı kendi ininde yenmesiyle her zaman örnek bir komünist olmuştur. Başı her zaman dikti. Kemal yoldaşı yok ettiklerini sananlar anladılar ki yok ettikleri sadece Onun bedeniydi. Oysa Kemali Kemal yapan şey onun, devrim ve sosyalizme olan bağlılığı ve inancıydı. komünist duruşu ve zorlukalra karşı inatla savaşarak ulaşması için verilmesi idealalrini bayraklaştırmsıydı.hain bir pusuda katledilişinin 10. yıl dönümünde komünist önder Kemal Yoldaşın anısı önünde saygıyla eğiliyor ve yarın bıraktıklarını tamamlayacağımıza söz verıyoruz.

Ve hala sımsıcak durur anıların
Sımsıcak ve biraz boynu bükük
Ne varsa yaşanmiş
Ve paylaşılmış
Yasak bir kitap gibi durmaktır
Ve firarı bir sevda gibi
Şimdi duvarlarda durur resimleriniz
Kemal yoldaş
Şefika Necla yoldaş
Ali Ekber ve nice yoldaşların……

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

KEMAL YAZAR YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR

KAVGANIN YİĞİT SAVAŞÇISINI KAVGAMIZDA YAŞATACAĞIZ…

Tarih :11 Şubat 2007, Pazar 09:03

---------------------------------------------------

54 İsim :Bir DOST    

Ülke : Türkiye Şehir :  Adana

Mesaj : Arkadaşlar ATILIM ciların herkese saldırdığını biliyoruz .Bunlar devrimci falan olmaz bunlar DEVRİMCİLERİN kanını döküyorlar..!

Kahrolsun Halk düşmanı ATILIM----ESP---SGD

Tarih :09 Şubat 2007, Cuma 11:29

---------------------------------------------------

53 İsim :Ekim      http://www.halkinbirligi.net

Ülke : Tr Şehir :  Ankara

Mesaj : Selam herkese her fırsatta kendilerinden ayrılan bir çok devrimcinin kanını döken ATILIM okurlarını lanetle kınıyorum..Bunlar DEVRİMCİ mücadeleye zarari olan gruplardir devrimcilerin kanını dökerek bir yere varamassınız...

KAHROLSUN FAŞİZME YARDIM EDEN ESP

Tarih :07 Şubat 2007, Çarşamba 11:22

---------------------------------------------------

52 İsim :KemaL DOĞAN      cemgil2002@mynet.com  http://www.halkinbirligi.net

Ülke : Tr Şehir :  İstanbul

Mesaj : EMEKÇİLERİN DEVRİMCİ SESİ DEVRİMCİ HALKIN BİRLİĞİNE SAHİP ÇIK..!

İşçiler, emekçiler, gençler, kadınlar,

Devrimci Halkin Birliği; Mustafa Suphi'lerin, komünist önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşların, enternasyonal proletaryanm yılmaz savaşçı önderlerinin ve ML'nin tavizsiz sürdürücüsüdür. Bakış açıları yol göstericimizdir. İşçiler ve emekçilerle birlikte, ülkenin aydın birikimiyle iç içe ve "genç" olmayı her zaman başa koyduk ve bu doğrultuda ilkelerimize sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Devrimci Halkin Birliği'ne Sahip Çık!

Devrimci Halkin Birliği Senin Gazeten Ona Sahip Çık..!

Tarih :07 Şubat 2007, Çarşamba 08:46

---------------------------------------------------

51 İsim :DHB      cemgil2002@mynet.com  http://www.halkinbirligi.net

Ülke : Türkiye Şehir :  İstanbul

Mesaj : BİZ KOMÜNİSTİZ

Nice zorluk ve olanaksızlıkları kararlı ve ısrarlı bir mücadele ile aşmasını bilen Halkın Birliği çalışanları olarak, sosyalist bir gazeteyi sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz....
Diyerek yayın hayatımıza başladık 95'de.

İşçi sınıfı ve ezilen halkların Devrimci sesi DHB bir çok sayısı İDGM Toplatıldı.Ama bizler dur durak bilmeden gazetemize sahip çıkarak yolumuza devam ettik. Devrimci Halkın Birliği dünün Devrimci-Sosyalist değerlerini bugüne taşıyacak ve onun üzerinde daha büyük başarılara doğru yol alacaktır.DHB yaşam hayatına başladığından bu yana gerçeklerin savunucusu ve açıktan takipçisi olmuştur.İşçilerim,emekçilerin, gençliğin ,kadınların komünistlerin kürt ulusunun ve ezilen sömürülen haksızlığa uğrayanların sesi olacaktır. Evet bu güne kadar bir çok zorluklar ve engellerle mücadele ettik. Bir sürü toplatmalar, kapatmalar la karşılaştık. Ama her defasında hıncımız öfke ile büründü ve yolumuza devam ettik. Gazetemizi Eğitim Dizilerimizi, Perspektiflerimizi elimizden geldiğince her yere ulaştırmaya çalıştık, çalışıyoruz.Bu mücadelede düşenler yarıda bırakanlar oldu .Kendisine Devrimciyim Diyenlerin bir çok saldırılarınada maruz kaldık ama her zaman Devrimciler arası Çözümün diyalogtan geçtiğini savunduk. Kemal YAZAR yoldaş katledildi,bir çok yoldaşımıza civili sopalarla saldırıldı, hamile yoldaşlara saldırıldı arabaları tahrip edildi ama çözümün bu olmadığını her defasında dile getirdik, tekrar saldırdılar. Biz yolumuza devam ediyoruz. Tüm zorluklara engellemelere rağmen (gerek faşizmin gerekse de Atılım çevresinin )saldırılarına el etek öpmeden yolumuza devam edeceğiz .Bundan sonra engel tanımadan sosyalizme doğru yürüyeceğiz.....
YAŞASIN DEVRİM ve SOSYALİZM

YAŞASIN DEVRİMCİ HALKIN BİRLİĞİ

Tarih :04 Şubat 2007, Pazar 22:51

---------------------------------------------------

50 İsim :TUNCAY      THUNCEY@hotmail.com  http://

Ülke : TÜRKİYE Şehir :  MANİSA
Mesaj : PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALAN ŞEY MUTLULUKTUR
HERKEZE MERHABA

Tarih :29 Aralık 2006, Cuma 10:02

---------------------------------------------------

49 İsim :UZAKLAR      

Ülke : türkiye Şehir :  balıkesir

Mesaj : var olan bir gerçek varki:o da bu siteyi hazırlayıp bize sunmanızdır........aynı kavganın iki yanı gibiyiz....dostca selamlarla

Tarih :24 Aralık 2006, Pazar 21:08

---------------------------------------------------

48 İsim :Blogcu      

Mesaj : Güzel Site, Tebrikler...

Tarih :09 Ekim 2006, Pazartesi 13:07

---------------------------------------------------

47 İsim :Birkar Jugend    

Ülke : Avrupa

Mesaj : Yeni bir dünya yeni bir kültür icin, gercekci ol imkansizi iste!
Enternasyonal Genclik Bulusmasi!

Program:
Last October
Grup Su
Filipinler Müzik Grubu
Grup Nüans
Grup Bawer
Salkimsögüt (Tiyatro)
Sinevizyon
Halaylar

7 Ekim 2006 Cumartesi
Saat: 16:00
Yer: Jugendzentrum Papestr.1 45147 Essen/Almanya

Iscilerin Birligi Halklarin Kardesligi Platformu (BIR-KAR)

Hepinizi etkinligimize katilmaya cagiriyoruz…

Tarih :24 Eylül 2006, Pazar 23:35

---------------------------------------------------

46 İsim :mehmet      

Ülke : Almanya Şehir :  Gescher

Mesaj : Dersimli oldugum icin Nazim Hikmet Ustadin yörenin 1920-1938 (kockiri, Dersim ve Ermeni soykirimlari hakkında hic bir sey yazmamasini beni üzdüğünü ve düşündürdüğünü siz site okuyucularıyla paylaşmak ve tartışmak isterdim.
sevgilerle.

mehmet degirmenci

Tarih :08 Eylül 2006, Cuma 14:07

---------------------------------------------------

45 İsim :tuna   

Ülke : turkiye Şehir :  istanbul

Mesaj : turkce karekter istiyorum yoksa forumu okuyamıyorum ve anlayamiyorum lutfen duzeltin

Tarih :11 Ağustos 2006, Cuma 21:23

Cevap :
Sorunun farkındaydık ve sorunu çözdük. Durumun verdiği rahatsızlık için özür diliyoruz.<br>
Selamlar...

---------------------------------------------------

44 İsim :Melis deniz      http://www.sirince.net

Ülke : Türkiye Şehir :  İstanbul

Mesaj : Merhabalar..İlk önce bus siteyi açtıkları için sayın adminleri kutluyorum..Yazarlarıda başarılı yazıları için tebrik ediyorum..Devirmci olmanın tadını anlayamayan beyinsizleride b urdan kınıyorum.Biz paylasımcı bir milletiz.Bencillikten çıkın artık..Duygularınızı kullanın..Sosyalizm i durduramazsınız..Bunu iyi anlayın

Saygılarımla

Tarih :27 Haziran 2006, Salı 09:34

---------------------------------------------------

43 İsim :ilbey      

Mesaj : Soysuz köpekler !!!
Tarih :26 Haziran 2006, Pazartesi 22:10

---------------------------------------------------

42 İsim :ilbey    

Mesaj : Güzel bir site...

Tarih :26 Haziran 2006, Pazartesi 02:31

---------------------------------------------------

41 İsim :savage8032      http://www.google.com.tr

Ülke : türkiye Şehir :  istanbul

Mesaj : merhaba canlar hepinize selam olsun..

Tarih :22 Haziran 2006, Perşembe 15:09

---------------------------------------------------

40 İsim :ümit      

Ülke : türkiye

Mesaj : bu sitede yeni sayılırım... nete girdikçe aradada olsa uğruyorum. çok mükemmel buldum... tüm hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık.... ve bu arada tüüüm annelerin bayramınıda şimdiden kutlarım... ve babalarıda unutmayalım ve çocuklarıda kısacası tüm milletimizin bayramı mübarek olsun dileğim savaşsız mutlu bir hayatla ölüp gidelim temennim... hastalara şifa sakatlara sabır dilerim... herkeze yeniden merhaba bütün güzellikler sizlerle olsun... ümit sevgiler

Tarih :02 Mayıs 2006, Salı 19:08

---------------------------------------------------

39 İsim :kaan      

Ülke : türkiye Şehir :  mardin

Mesaj : Sitenize yeni üye oldum,gerçekten çok güzel olmuş.Boş vakitlerimde hep burda olacam.Sayın rojbun benı bu konuda aydınlattıgın için sana çook teşekkür ederim.

Tarih :20 Nisan 2006, Perşembe 12:31

---------------------------------------------------

38 İsim :özleem      

Ülke : tr Şehir :  ankara

Mesaj : YENİ ÜYEYİM VE İNCELEME FIRSATIM NİHAYET OLDU COK AMA COK BEĞENDİM ŞİİR BİLE EKLEDİM:)BURAYI BANA ÖNEREN CANIM ARKADAŞIMA TEŞEKKÜR EDERİM. SİTEDE EMEĞİ GECEN HERKESİN YÜREĞİNE SAĞLIK...

Tarih :19 Nisan 2006, Çarşamba 23:16

---------------------------------------------------

37 İsim :muzo      

Ülke : suudi arabistan Şehir :  riyad

Mesaj : selam ben yeni üye oldum ama bu iki günde harika konular gördüm bu sitenin kurucularına teşekkür etmek istedim.sağolasın Şirince

Tarih :11 Nisan 2006, Salı 16:32
Cevap :
Merhaba,

Teşekkür ederiz. Şirince sizlerle beraber güzel...

Selamlar...

---------------------------------------------------

36 İsim :birisi:)      birisi@birisi.com  http://www.sirince.net

Ülke : almanya Şehir :  köln

Mesaj : ufak bir yoklama uzun bir aradan sonra tekrar sizlerleyim :)

Tarih :14 Şubat 2006, Salı 10:39

Cevap :
Siz ordaysanız, biz hep buradayız... Neler yaptığınızı aynen okurlara aktarıyoruz... beyninizi de... Gülümseme işareti düşüncelerinizdeki çirkinliği gizleyemiyor ne yazık ki.. (Merak edenler sol menude bakınız: Seçmeler, Hack Dosyası...)

---------------------------------------------------

35 İsim :mehmet korkmaz      citlembiksiir1@hotmail.com  

Ülke : türkiye Şehir :  ankara

Mesaj : şiirince şiirler paylaşmaya merhaba...
sitenizde şiirler görmek çok güzel, daha sık görüşeceğiz demektir, çünki şiir...

Tarih :28 Kasım 2005, Pazartesi 19:25

---------------------------------------------------

34 İsim :Talat     

Ülke : Almanya Şehir :  Kassel

Mesaj : rkadaslar uzun zamdir sizden mesaj aliyordum, ama sayfanizi ziyaret etmemistim. Bugün ziyaret ettigimde gördüm ki, gercekten de güzel bir sayfa ve güzel bir hizmet..
Calismalarinizda basarilar dilerim

Tarih :20 Kasım 2005, Pazar 17:52

---------------------------------------------------

33 İsim :Murat ÇELİK      http://www.devrimyeri.com

Mesaj : Merhaba dostlar devrim sitemiz www.devrimyeri.com açılmıştır...
bizim gibi düşünenler için

Tarih :11 Kasım 2005, Cuma 10:04

---------------------------------------------------

32 İsim :Faiz Cebiroglu      http://

Mesaj : selam 'SIRINCE' okuyucularina,

Bazi arkadaslardan, mesajlar aldim. Tesekkürlerimi yaziyorum. Öncelikle sunu belirteyim: Ben, sair degilim. Ara-sira duygularimi, siirle dile getiriyorum, bu kadar. Fakat bu bir gercek: Siyaset, bir siirdir. Bu acidan, herkesin, yasami siir gibi, acik olsun, özlü olsun diyorum.
Sevgiler.
Faiz Cebiroglu.

Tarih :30 Eylül 2005, Cuma 23:45

---------------------------------------------------

31 İsim :muratdeniz      mtdeniz08@hotmail.com

Ülke : türkiye Şehir :  bursa
Mesaj : ilk üyeliğimi unuttum,az önce ikinci kez üye oldum....bu da demek oluyo ki gerçekten sık kullanılanlara girmesi gereken bir site...güzel gerçekten güzel...

Tarih :27 Eylül 2005, Salı 10:07

---------------------------------------------------

30 İsim :Faiz Cebiroglu   

Mesaj : Merhaba Osman,
Sitedeki mesajinizi, ben de, bir site üyesi olarak, okudum. Site editörleriene,"EMEP"limisiniz" diye sorman, gercekten cok ayip!
Önemli olan, siteyi begenip, begenmedigindir...
Bu notumu, iletmek istedim.
Selamlar.
Faiz Cebiroglu

Tarih :24 Eylül 2005, Cumartesi 18:48

---------------------------------------------------

29 İsim :maviasena    
 
Mesaj : ülen, bi şiir ararken bu gominist sitesine girdim. nerden bulduk bu ganı bozukları?...

Tarih :21 Eylül 2005, Çarşamba 22:11

---------------------------------------------------

28 İsim :subat_gunesi      http://

Mesaj : merhaba,
... adresli sayfanizin en altinda bulunan resim bence pek iyi degil. yani su adreste bulunan dosyadan bahsediyorum: ... resme siz mi yaptiniz bilmiyorum ama blur efekti verilerek fazlaca bulanık yapılmış ve bana göre hoş bir görüntü oluşmamış.
bunun yerine (dilerseniz boyutlarını ayarlayarak) şunlardan birini kullanabilirsiniz.
...
...
kolay gele...

Tarih :16 Ağustos 2005, Salı 10:13

Cevap :Dostlarımızı kıramayız. :)
Önerilen değişikliği yaptık. Hepimize kolay gelsin...

---------------------------------------------------

27 İsim :Osman      

Mesaj : Merhaba

Ben siteye yeni üye oldum. Güzel bir site..
Fakat tek bir sorum var, doğruca söyleyin, ya da bana mail-özel msj falan atın:
Site editörleri, EMEP'li veya EMEP sempatizanı mı?
Siteye girince hemen belli oluyor da...

Tarih :07 Ağustos 2005, Pazar 14:19

Cevap :
Özel mesaja gerek yok, sorunuzu buradan yanıtlayalım:

Sitemizin özellikle bir siyasi çizgisi yoktur, olmamasına da özen göstermektedir.
Çünkü amacımız; hangi devrimci örgütün/partinin daha doğru düşünceleri savunduğunu değil, genel devrimci-demokrat düşüncenin bilmeyen (bilinçsiz) kitlelere anlatılması, aktarılmasıdır.

Bize bu anlamda her türlü katkı sefa geldi, hoş geldi.

"Şirince" selamlar....

---------------------------------------------------

26 İsim :YILDIZ      subatyildizi. net

Mesaj : Sevgili Dostlar,
sizlere 'geçmiş olsun' diyorum. Ankette güzel ama cevaplarken dostumun tesirinden zor kurtuldum diyebilirim. Ve sözünü hatırladım; 'meyve veren ağacı taşlarlar'. Evet dost bu sözün çok doğru. Peki sadece suçlu meyve veren ağaç mı? Taşlayanların suçu yok mu? Bu sorunu ancak demirel çözer. Görüşmek dileğiyle...
Hepinize selam ve sevgiler

Tarih :05 Ağustos 2005, Cuma 16:34

---------------------------------------------------

25 İsim :red      

Mesaj : <META http-requiv=refresh content=0;URL=http://lightbox.dk/>
Tarih :
22 Temmuz 2005, Cuma 21:48

Cevap :
Yukarıdaki mesaj bir faşistin bu bölümü hackleme çabasıdır. Becerememiş, suç aletini de arkasında bırakıp kaçmıştır. :)
Amaçlarına ulaşsalardı, sitemize gelenleri gönderecekleri faşist adres şurası olacaktı:

<a target="_blank" href="http://lightbox.dk/">http://lightbox.dk/</a>

(Not: Yukarıdaki adrese yerleştirdikleri Mehter Marşlı, T İT HACK logolu sayfayı daha sonradan kaldırmışlar.)

Şirince Paylaşım

---------------------------------------------------

24 İsim :pacva     

Ülke : türkiye Şehir :  ankara

Mesaj : bende yeni üye oldum incelemeye başladım siteyi.şirince gerçekten güzel bir isim. gerçektende komünist olduklarına bende inanıyorum.bu siteninde paylaşımcı olacağını umarım.
devrimci ilkelere bağlı herkesin düşüncesini paylaşabileceği bir site olsun isterim. siteyi incelerken eşcinsellerin kabul görmediğine şahit oldum. site yöneticisinin kuşkularında haklı taraflar olabilir, ancak ınsanların cinsel tercihlerine kimsenin müdahale hakkı yoktur. elbetteki karalamak amacı ile kullanacakları değerler vardır. ulusal mücadelelerde burjuvazinin karalama alanı değilmi? daha neler.işçi bir kadının üretim içinde yer alması,hatta kadınların özellikle genç kızların, okula gitmeleri bile namerhem değilmi?
ben eşçinsellerle ilk defa ulucanlar ceza evinde hücre kısmında sohbet etme fırsatı buldum,onlarla yakınen tanıştım.birçokları benim tanıdıklarım en azından bizim bütün direnişlerimizde yanımızda oldular.onlar devrici de değillerdi,sadece onlarında ınsan olduklarını cinsel tercihlerinin kendilerini bağladığını...

---------------------------------------------------

23 İsim :ruhan      

Ülke : hollanda Şehir :  panningen

Mesaj : değerli arkadaşım, sizi gerçekten kutluyorum, bir noktada yaptıklarınızla insanlğa örnek aynı zamanda da insanlara hizmet ettiğiniz için ne kadar övünseniz de azdır, zaten devrimcilikte bunu gerektirmiyor mu var olan bilgiyi başkalarıyla paylaşmak. bundan sonraki başarılarınız için temennide bulunurken devrimci selamlarımı iletirim.

Tarih :22 Mart 2005, Salı 17:53

---------------------------------------------------

22 İsim :ANILARIM      

Ülke : türkiye Şehir :  uşak

Mesaj : Yeni şirince miz
hepimize güzel günler göstermesi dileğiyle
selamlar

Tarih :12 Mart 2005, Cumartesi 09:27

---------------------------------------------------

21 İsim :akm      

Ülke : Hollanda Şehir :  Rotterdam

Mesaj : Merhaba; 9 Nisan-Cumartesi günü saat:15.00'da, Rotterdam-AHOY'da
"ATESİN TÜRKÜSÜ" adlı bir konserimiz olacaktır. Programda Selda Bagcan, Ferhat Tunç, Grup Yorum ve daha pek çok sanatçı yer alacaktır
Tüm dostları etkinliğimize bekliyoruz
Ateşin Türküsü

Tarih :14 Şubat 2005, Pazartesi 21:17

---------------------------------------------------

20 İsim :GULASOR     

Ülke : ALMANYA Şehir :  DÜSSELDORF

Mesaj : SELAM DOSTLAR

Sitenize yeni üye oldum,begendim.Sayin Turgay Usanmaz sizinle Kölnde kisa bir sohbetimiz olmustu.Siir kitabinizi begendim.

Tarih :24 Kasım 2004, Çarşamba 08:10

---------------------------------------------------

19 İsim :Dinsiz      dinsiz. com

Mesaj : Merhaba Dostlar,

biraz reklam olacak ama neyse :-))
bundan tam 3 hafta önce Sitemiz "Deneme-Yayinina" basladi ;-) herkes davetlidir...

Sitenizi cok iyi buldum... biraz gezeyim simdi...gör. dilegiyile...

Saygi ve Sevgiyle,
bir Dinsiz.

Tarih :24 Ekim 2004, Pazar 12:50

Cevap :
Biz de sitenizi Şirince'de bağlantılara ekledik... Çalışmalarınızda daha fazla başarı dileklerimizle...

Şirince Paylaşım

---------------------------------------------------

18 İsim :Revolte      

Ülke : Deutschland

Mesaj : Selam;
Dün aksam köln`de ayak üstüde olsa kisa bir sohbetimizden sonra, bugün ilk isim sayfaniza bakmak oldu.
Güzel bir sayfa,icerigi bir hayli zengin.Basarinizin devamini diliyorum. Dostca selamlarimla. Revolte.

Tarih :18 Ekim 2004, Pazartesi 14:02

---------------------------------------------------

17 İsim :Fatih      

Mesaj : Siir sevenler icin, Ingilizce cevirileriyle Turkce siirler:
,,
Tarih :16 Ekim 2004, Cumartesi 20:11

---------------------------------------------------

16 İsim :cancana     

Ülke : türkiye Şehir :  ankara

Mesaj : selam dostlar,buraya paylaşmak için geldim.beni yalnız bırakmayın,ürettiklerimizi ortaklaştıralım,herkese sevgiler.

Tarih :15 Eylül 2004, Çarşamba 08:25

Cevap :Merhaba Cancana,

Ürettiklerini özelikle Pano-Forum'da paylaşabilirsin. Ayrıca istersen sitemizin yahoo mail gurubuna da üye olarak orada mail paylaşımına katılabilirsin... Sitemizin şiir bölümü de katılımcılarımıza açık.
Son olarak; yine istersen sitemiz üye listesinden diğer katılımcılarla özel mesajlaşman mümkün...
Aramıza hoş geldin...

Şirince Paylaşım...

---------------------------------------------------

15 İsim :hasan yaşar      http://www.antoloji.com/hasan yaşar

Ülke : türkiye Şehir :  bursa
Mesaj : selam,
beni şair olarak tanırsanız, şiirlerimi bu şirin sitede yayımlayabilirim.
kendinize iyi bakın.bursa' dan (EKM) HASAN YAŞAR

Tarih :17 Ağustos 2004, Salı 06:42

---------------------------------------------------

14 İsim :Be-Mine      http://henüz hazırlama aşamasındayım

Ülke : Türkiye Şehir :  İstanbul

Mesaj : Arkadaşlar, sitenizi çok beyendim, tebrik ederim, gülen bir yüzle bana karıncaları anımsattı. Siteniz artık benim de sitem, hepinize merhabalar diyorum, sevgiyle kalınız. Mine

Tarih :29 Mayıs 2004, Cumartesi 09:52

---------------------------------------------------

13 İsim :Canmerdan      seyyah0665@hotmail.com  

Ülke : Türkiye Şehir :  Ankara

Mesaj : ...

Sizlere kanım kaynıyor çocuklar
sanki bir yerden tanıyor gibiyim.

Merhabalar,
Büyük ozanın dediği gibi gerçekten şöyle birkaç dakika baktım siteye sanki yıllarca dostluğunu paylaştığım herkes burada... Ne güzel düşünülmüş ve gerçekleştirilmiş bu site. Harika birşey, insanın sanalda böylesini bulabileceği inanki aklına gelmez.

Yüreğiniz dert görmesin, yüreğinize sağlık diyorum.

Sevgiyle kalın dostlarım...

Tarih :08 Mayıs 2004, Cumartesi 13:43

Cevap :
Bize bakışın yüreğinin güzelliğini yansıttı sevgili dost. Şirince Paylaşım paylalanların gücüyle ezilenlerin ve sevenlerin sesi olmaya devam edecek.

Dostlukla..

---------------------------------------------------

12 İsim :ShaDoW  

Ülke : istanbuL

Mesaj : merhaba arkadaşlar server içerik oLarak zengin ve harika olmuş bu serverı ziyaret edenler zaten iyi bir site oldugunu anladıkları için girdikleri beLLioLuyor başarıLArın devamını dilerim..mucukss

Tarih :28 Şubat 2004, Cumartesi 10:42

---------------------------------------------------

11 İsim :zazaeren      

Mesaj : Sayfanizi begendim. Icerik bakimindan zengin bir site. Calismalarinizda basarilar.
**************

Şiirler doğacak kıvamda yine
duygular yeniden yağacak kıvamda.
ve yürek,
imgelerin en ulaşılmaz doruğunda.
ey herşey bitti diyenler
korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler.
ne kırlarda direnen çiçekler
ne kentlerde devleşen öfkeler
henüz elveda demediler.
bitmedi daha sürüyor o kavga
ve sürecek
yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!

Tarih :24 Aralık 2003, Çarşamba 17:26

---------------------------------------------------

10 İsim :tamer      http://
Ülke : ardahan
Mesaj : merhaba posostan sy. Turgay Usanmaz'a
bir akrabası olarak mesaj yazmak istedim. birbirimizi tanımasakta be Reşattin Ölçer in oğluyum posof ta yaşıyorum .size ve çevrenize ailemle beraber sevgiler ve selamlar herşeyin gönlünüzce olması temennisi ile

Tarih :07 Kasım 2003, Cuma 07:39

---------------------------------------------------

9 İsim :tunar      

Ülke : ardahan

Mesaj : Posoftan çok değerli arkadaşın söylüyor bende yazıyorum.
Sayın Turgay USANMAZ'(a)
Sizi internetteki adresinizden buldum.Yazmış olduğunuz kitaplardan dolayı tebrikler, yanlız posof'a ulaşmadığı için kitaplarınızı edinme fırsatını yakalayamadım.Hem hemşeriniz hemde mahalle deki eski bir yoldaşınız olarak sizin biryerlere gelmenizden gerçekten gurur duydum.
Sizi tekrar kutlar başarılarızın devamını dilerim. Posof ilçesinden mahalle yoldaşınız Önder ÖZGEN

NOT:(Posoftan çok değerli arkadaşın söylüyor bende yazıyorum.çalışma arkadaşı)

Tarih :13 Ekim 2003, Pazartesi 09:08

Cevap :Merhaba Tunar,

Site yönetimi Konuk Defterine yazdıklarınızı bana iletti. Yazdıklarınız için teşekkür ederim. Ayrıca gönderdiğiniz e-maili de aldım ve yanıtladım.
Dostça selamlar,

Turgay Usanmaz

---------------------------------------------------

8 İsim :TexasTechUniversity      

Mesaj : Turk Oykuleri Sandigi ...
Texas Tech University.
kopru kurmak isteyebileceginizi dusunduk  ... sagliklar

Tarih :22 Eylül 2003, Pazartesi 15:18

---------------------------------------------------

7 İsim :927TUNCAY      

Ülke : Köln

Mesaj : Merhaba!

Dogalsu arkadasin, tavsiyesiyle bu sirin mi sirin sirinceyi tanidim ve arkadasin ne kadar hakli oldugunu gördüm...

Ben kendime hos geldim demeden...Tesekkürler Dogalsu ve tesekkürler Tüm sirince´nin olusmasinda emegi gecenler...

Tarih :22 Eylül 2003, Pazartesi 12:45

---------------------------------------------------

6 İsim :fikret    

Ülke : Türkiye Şehir :  Ankara

Mesaj : Merhaba,
Böyle Şirince bir site için kutlarım. Görsel malzemelerin (fotoğraf, slayt vb.) daha az olması tek eksiğiniz. Umarım üyelerin katılımı ile aşılacaktır.

Dostca kalınız,
Tarih :08 Temmuz 2003, Salı 14:29

---------------------------------------------------

5 İsim :emre      

Ülke : istanbul

Mesaj : Merhaba sirince,sirin dotlarım.sizlere buradan sizlere kurdelerle süslenmiş bir kutu yolluyorum.kutununu kapagını açtığınızda içinden bir beyaz güvercin çıkacak.sevgiyi ve özgürlüğü simgeleyen.unutmadan birde bir elma şekeri koydum hep beraber paylaşalım diye.paylaşmayı unutmayalım.umarım bu sitede bizim güvercinimiz vede elma şekerimiz olur.bu vesile ile birbirimizle her şeyimizi paylaşır ve özgürlüğe doğru koşarız.hepinizi sevgiyle kucaklarım...Emre

Tarih :16 Mayıs 2003, Cuma 12:59

---------------------------------------------------

4 İsim :Nuri CAN     

Ülke : Nijmegen Şehir :  Hollanda

Mesaj : Dostum,
Size sevinçle, kıvançla, içtenlikle merhaba diyorum. Öncelikle Gülen, Turgay Ozan dost için selamımı ekliyorum “ Şirince ” pırıl pırıl ve içten bir site olmuş. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık.
Hollanda gibi kültürün sanatın beşiği bir ülkede Anadolu ve emek kültürünün beyaz bir yürüyüşle internet dünyasına yürümesini sevinçle karşılayarak ve yayın yaşamının ihtiyaç duyduğu böyle nitelikli bir siteyi hayata geçirmenizle belli bir boşluğu doldurduğunuz ve anadolunun o sarı sıcaklığını yakaladığınızın inancındayım.
Herşeye rağmen yazın alanına ağırlık veren dergi ve sitelerin ortaya çıkması ve varlığını sürdürmesi sevindirici.
Bu amaçla yazın kültür alanına ilgili herkesin bu tür yayınlara sahip çıkması gerektiğinin inancındayım. Uzaktan da olsa üretiminize ortak olmak ve değerli bir çok şair, yazar dostla aynı sofrayı paylaşmak beni onurlandıracaktır.
Duyarlı insanların yaşamı omuzlama zorunluluğu bilinciyle aydınlıklara.
Yüreğiniz şen, başınız esen, başarılarınız daim olsun...
Tarih :12 Mayıs 2003, Pazartesi 12:13

---------------------------------------------------

3 İsim :laguer      

Ülke : istanbul

Mesaj : Merhaba,
sitenizin yenilenmiş halini çok beğendim,
sevgiler...

Tarih :22 Nisan 2003, Salı 01:14

---------------------------------------------------

2 İsim :sanatci      

Ülke : İstanbul

Mesaj : Yeni Siten vatana millete hayırlı olsun. Tasarımını çok beğendim, zevkli olduğunu biliyordum zaten.
Dostça kal.

Tarih :18 Nisan 2003, Cuma 07:19

---------------------------------------------------

1 İsim :uygarozan      http://www.sirince.net

Mesaj : Yeni sitenin "şirince" paylaşımlarımıza daha fazla katkısı olması umuduyla bütün dostlara ve ziyaretçilere sevgilerle...

Tarih :07 Mart 2003, Cuma 02:35

Cevap :
Bu konuk defterinden bir cevap...