O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Yürek Çağrısı

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler 1

Çevrimiçi Üyeler 0


Toplam Üyeler: 1
En Yeni Üye: uygarozan
Blog Arşivi
Henüz blog gönderilmemiş
Son Dosyalar
Mevcut dosya yok

Yürek Çağrısı

Şarkılarla bezeniyor ufuklar
Yüreğim patlıyor dağbaşlarında
Yüreğim
Sancımı duyar mısın yaralarında
Kuş seslerinde yas nağmeleri
Şarkılar sabır ve çile makamında

Mendilimde öfke çıkınımda bilinç Uykusuz kalır mısın kitaplarıma Dudaklarımda hüzün Avuçlarımda sevinç Kulak verir misin çığlıklarıma Dağları aşarak gelmişim sana Demir kapıları kırarak Işık olur musun karanlıklarıma İsterim ki senden Yaylalarda otlak olasın Ovalarda ırmak olasın Yayılasın göğsümün kırlarına Sarasın beni sarasın Dalların sevdası düşmüş toprağa Olgun meyvelere hasret gençliğimiz Zamanın billur çağlayanı Gürül gürül akarken avuçlarımızda Bir damla yağmur adına Yakarmış dağbaşlarında yüreğimiz Gökyüzünde sanılmış bütün yaşam Gökyüzüne çivilenmiş ellerimiz Ateşler yine parlıyor dağlarda Dolular yine kırıyor çiçekleri Gecenin karnına inerken şafağın tekmeleri Bulutları delen ışıklar Ezik ve kinli Aydınlık iri Sanki kocaları işkencede kadın gözleri Nasıl kapanır bu kanayan yara Nasıl anlatılır ki sana bu hal Terimde tuz gözyaşımda bal Bağdaş kurar mısın soframa Gözlerimde umut yüreğimde aşk Ölümleri boşlayıp düşer misin sevdama İsterim ki senden İnancıma asık olasın Zindanıma ışık olasın Yürüyesin gönlümün yollarına Sorasın beni sorasın İnce kabukları zorlanıyor zamanın Gelecek damlıyor yorgun havuzlara Damlalarla yılların gelin yüzü Suların üstünde koskoca bir çağ Umutlar sığmaz oluyor alanlara Baharda gazel dökme bahçelerime Ben yaşamayı bilmez miyim Çocuklarım okul yollarında Okullarım sabah kollarında Sanki güzellikleri görmez miyim Papatya beyazlığında ölüm sarısı Karanfil kıvrımlarında kan Bu çiçekler uğruna ölmez miyim De gülüm ben seni sevmez miyim Bahar değil acı yükleniyor dallarıma Yapraklarımda ayrılık Meyvelerimde gurbet Vuslat olup gelir misin kollarıma Ellerimde kış saçlarımda kar Cemre olup düşer misin toprağıma İsterim ki senden Yılgınlıkta inanç olasın Zulme karşı direnç olasın Gömülesin aşkımın sularına Göresin beni göresin Göresin ki destan edesin Söyleyesin dillerden dillere Bir türkünün dizelerinde Bir kavalın nağmelerinde Alıp başını gidesin Bağrı yanık yeller üstünde Güneşin rengiyle düşesin ufuklarıma Kırasın karanlıklarımı kırasın Adnan YÜCEL -Soframda Kaval Sesi-


1 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
 • uygarozan
  Gönderen: vengisu 2008-06-04 14:38:01

  gelecek güzel günlere

  "yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek"

  ...............
  Gönderen: destina_53 2008-01-21 22:03:24

  Güzel şiir çok sevdiğim şiirlerden birisidir...
  ...............
  Gönderen: astokom 2007-12-30 14:39:00
  adnan yücel''in güzel bir şiiri.
  tabi ki yorumlayan da çok önemli. grup yorum''a bir kez daha teşekkürler
  iyiki varsınız.

  ...............
  Gönderen: mutena 2007-07-28 10:50:09
  Gidiyor muyuz 25 ağustosta harbiye ye


  ...............
  Gönderen: ozgurkiz 2005-12-22 18:25:34
  ellerine saglik bence harika

  ...............
  Gönderen: yorumcu 2005-06-02 13:58:04
  bu haykırışı hilmi yarayıcının sesiyle dinlemek muhteşem...

  ...............
  Gönderen: 2004-06-22 05:56:20
  Çok güzel bir şiir, harika bir tat.....
  Her satırı; sevgi adına, sevda adına, insanlık adına, hoş duygular uyandırıyor.
  Eline, yüreğine ve kalemine sağlık...

  ...............
  Gönderen: Ziyaretçi 2004-03-12 05:36:07
  çok güzel içindeki duygu ve isyan sadece çok

  hoş

  ...............
  Gönderen: Ziyaretçi 2003-10-28 18:05:12

  harika
  - Haziran 11 2019 02:20:29
Nebula, bir çok içerik öğesi, stil ve özellik sunan, kodlama yapmadan PHP-Fusion 9'u kullanarak daha iyi anlamak ve öğrenmek için yapılan bir PHP-Fusion 9'un ilk FusionTheme Tema Çerçevesidir.

Son Haberler

Hakkımızda

Sitemiz katılımcıların düşüncelerini düşünce özgürlüğü ortamında paylaştığı bir sitedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitemizdeki her türlü materyal kullanılabilir. Lütfen sitemizi kaynak gösteriniz.

Copyleft © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

206,702 ziyaretçi sayısı