6 Tavsiye

6 Tavsiye

Daha İyi ve Enerjik Bir Günlük Yaşam İçin 6 Tavsiye

Her gün iyi hissetmeyi tercih ederiz. Kendinizi iyi hissederseniz hayata daha olumlu bakabilir, stresten daha az acı çeker ve işinizde daha verimli olursunuz.

1. Tavsiye: 20 dakika doğaya gidiniz
Günde 20 dakika doğanın içinde kalarak daha hızlı dinlenebilirsiniz. Kan basıncınız düşecek, kendinizi daha iyi hissedecek ve daha fazla enerjiye sahip olacaksınız. Dışarıdaki hava çok sağlıklıdır: daha iyi düşünmenizi sağlar ve stresi azaltır. Bu yüzden ormanı keşfedin veya parkta yürüyüşe çıkın. O zaman yeşil rengin avantajlarını hemen fark edeceksiniz. Yeşil doğanın rengi olduğu için sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

2. Tavsiye: Size uygun müziği çalınız
Müzik, ruh halinizi belirleyebilir. Biraz daha enerjiye ihtiyacınız varsa neşeli müzik çalın, Rahatlamayı tercih ederseniz ardından enstrümantal müziği yavaş tempoda dinleyin. 13 dakika sonra kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

3. Tavsiye: Hareket ediniz
Düzenli egzersiz yapanlar, egzersiz yapmayanlara göre daha mutludur. Yani egzersiz sadece vücudunuz için değil aynı zamanda zihniniz için de iyidir. Düzenli egzersiz yaparak aksaklıklarla daha iyi başa çıkabilir, daha iyi konsantre olabilir ve daha kolay uykuya dalabilirsiniz.

4. Tavsiye: İyi uyuyunuz
Ortalama olarak hayatımızın üçte birini uyuruz. Bu uykunun ne kadar önemli olduğunu gösterir. İyi ve yeterince uyumanın birçok olumlu etkisi vardır: İyi uyursanız kendinizi daha mutlu hissedersiniz, daha iyi bir hafızanız ve daha fazla enerjiniz olur. Bu yüzden telefonunuzu zamanında kapatın ve erken yatın.

5. Tavsiye: Turuncu renkten enerji alınız
Turuncu renk enerji verir, sizi mutlu eder, neşelendirir, zevk ve coşku yayar. Bu nedenle, spor takımlarının genellikle turuncu renkte oynaması boşuna değildir. Hayatında biraz daha portakal ister misin? Turuncu renkli bir ormanda sonbahar yürüyüşü yapın veya telefonunuzda turuncu bir arka plan seçin.

6. Tavsiye: Mümkün olduğunca çok gülünüz
Kahkaha çok sağlıklıdır. İyi bir gülüş rahatlatır, stres hormonları olan adrenalin ve kortizol seviyesini düşürür ve bir süre her şeyi unutturur. Beynimizi kolayca "kandırabiliriz". Ağzımızın kenarlarını kıvırarak otomatik olarak mutlu oluruz. Öyleyse, ister gerçekten gülümseyin ister rol yapın: kendinizi hemen daha mutlu hissedeceksiniz.

Kaynak: CZ sağlık sitesi